راهپیمایی عظیم و باشکوه مردم ولایی لارستان در روز اربعین حسینی

شور و عشق حسيني در قلب مسلمانان و آزادگان جهان فراموش نشدني است.
راهپيمايي  عظيم و باشكوه مردم ولايي لارستان در روز اربعين حسيني همراه با مراسم عزاداري و سينه زني از گلزار شهدا شهر لارآغاز شد تا قبور مطهر شهداي گمنام در دانشگاه آزاد اسلامي لارستان ادامه داشت.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا از لارستان، در حاشيه اين مراسم با شكوه و معنوي كه حضور  هيات رئيسه، اساتيد، كاركنان و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي لارستان نيز پر رنگ بود ، دكتر مهدي مهديزاده رئيس واحد با اشاره به اينكه شور و عشق حسيني در قلب مسلمانان و آزدگان جهان فراموش نشدني است،  اظهارداشت: امام حسين(ع) مظهر و آينه تمام نماي ايمان و والاترين درجه ايثار و رشادت است.
مهديزاده ادامه داد: هر چه از واقعه خونبار كربلاي حسيني ميگذرد، عشق به مولا و سيد و سالار شهيدان پررنگ تر و رشادت و شهادت طلبي در جان و قلب مسلمانان و آزادگان جهان حياتي تازه مي يابد.
رئيس واحد با اشاره به حضور ميليون ها نفراز مسلمانان سراسر جهان در مراسم اربعين حسيني در كربلاي معلي ياد آور شد:چه چيزي جز عشق به امام حسين(ع) ميتواند اين گونه حماسه ساز باشد و ايمان دارم  اين حماسه حسيني هر سال با شكوه تر از پيش برگزار خواهد شد .
مهدي زاده با اشاره به   حضور مردم  شريف و ولايي لارستان در راهپيمايي اربعين حسيني در شهر لار، گفت: آنچه امروز من ديدم همه عشق بود و حضور. امروز زن و مرد، پير و جوان ، كوچك و بزرگ  همه آمده بودند. همه آناني كه موفق به حضور در كربلاي معلي نشده بودند در اين راهپيمايي شركت كردند و برگ زرين ديگري بر افتخارات  اين واحد رقم خورد  تا ميزبان مشتاقان ولايت باشد .
ريس واحد تصريح كرد: حضورعظيم  مردم عزادار حسيني  در دانشگاه  علاوه برعشق حسيني،  ثمره وجود با  بركت دوتن از شهداي جاويد الاثر آرميده در اين واحد است كه همه ما از بركات اين دو شهيد بهرمند مي گرديم و امروز مردم و دانشگاهيان يك بار ديگر با آرمان هاي امام راحل(ره)،  شهداي هشت سال دفاع مقدس و سيد و سالار شهيدان تجديد پيمان نمودند.
به گزارش خبرنگار انا از لارستان اين مراسم با شكوه از شهر قديم محل گلزار شهدا آغاز گرديد و عاشقان ولايت با راهپيمايي از مسيرهاي تعيين شده و پذيرايي توسط موكب هاي برپا شده در طول راه  به سوي آرامگاه شهداي گمنام در دانشگاه آزاد اسلامي لارستان  حضور يافتند و بعد از زيارت قبور شهدا و مراسم عزاداري ، نماز جماعت را  به امامت حجت الاسلام عباسي رئيس امور فرهنگي اجتماعي دانشگاه اقامه نمودند.   
شايان ذكر است در ورودي دانشگاه موكب الصادق(ع) به همت پايگاه مقاومت شهيد عبدالصمد فاني، آموزشكده سما لارستان و دانشگاه آزاد اسلامي لارستان برپاگرديد و از عزاداران حسيني پذيرايي بعمل آمد.

   1395/9/1 10:32